Oaza MBDR Prokocim ;))

Forum Oazy Ruchu Światło-Życie i Scholii przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Dobrej Rady Dzielnica XII Kraków-Prokocim powstałe w 2008 roku.

Ogłoszenie

DZISIAJ JEST POGODNY WIECZOREK GODZ.19.30(23.05) SCHOLA ŚPIEWA W NIEDZIELE PRÓBA O 18.00(25.05) BĄDŹ O 9.30 ;)

#1 2008-04-08 16:31:18

Alex

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 104
Punktów :   

Ruch swiatlo zycie ;)

Ruch Światło-Życie (znany powszechnie jako Oaza) - jeden z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Ruch ten powstał w Polsce, a jego założycielem był sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół (nazywany także Oazą Rodzin). Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się wychowywać "dojrzałych chrześcijan" i służyć odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii w żywe "wspólnoty wspólnot", czyli doprowadzanie parafii do stanu, w którym nie będzie potrzebne istnienie wspólnot (wypełni się odnowa Kościoła).

Znakiem rozpoznawczym Ruchu Światło-Życie jest starochrześcijański symbol ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-dzoe) - greckie słowa "światło" i "życie", krzyżujące się na literze "omega", która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako tego, który jest wszystkim)

Przepraszam przez przypadek caly watek skasowalam ;p madra jestem ze nie wiem ;p tak jak juz wczesniej prosilam moze wiecie co nieco na temat oazy bo w piatek znajomoscia sie nie popisalismy ;p nie ma co szczegolna prozba do animatorow naszych kochanych wy na pewno wiecie wiecej przyblizcie nam tajniki Oazy Adrian przepraszam ale nie moja wina ze skasowalo wszystko mialo tylko jeden watek skasowac..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl