Oaza MBDR Prokocim ;))

Forum Oazy Ruchu Światło-Życie i Scholii przy Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Dobrej Rady Dzielnica XII Kraków-Prokocim powstałe w 2008 roku.

Ogłoszenie

DZISIAJ JEST POGODNY WIECZOREK GODZ.19.30(23.05) SCHOLA ŚPIEWA W NIEDZIELE PRÓBA O 18.00(25.05) BĄDŹ O 9.30 ;)

#1 2008-04-12 14:11:31

Alex

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 104
Punktów :   

Warsztaty muzyczne 2008

Pewnie ktos z was juz wie o czyms takim ale postanowilam poinformowac cala reszte

wyrwane ze strony www.scholant.pl

Zapraszamy na IX Edycję Ogólnopolskich
Warsztatów Liturgiczno - Muzycznych.
DIVES IN MISERICORDIA
Kraków - Łagiewniki 30.04 - 03.05.2008 r.


GOSPODARZE i PROWADZENIE DUCHOWE - KSIĘŻA KANONICY REGULARNI - KRAKÓW

Prowadzenie:
Magdalena Makarewicz-Sternicka - Kraków
Hubert Kowalski - Kraków
Sławomir Leszczyński - Warszawa
Piotr Pałka - Kraków
Daniel Synowiec - Wiedeń
Zaproszeni Goście:
O. Tomasz Kwiecień OP - Łódź
O. Dawid Kusz OP - Kraków
S. Klawera Wolska ZMBM - Płock

Organizator:
Akademickie Stowarzyszenie Katolickie "Soli Deo Omnia" Olsztyn i "Schola Niepojętej Trójcy" przy kościele akademickim Św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie.

Warsztaty kierowane są m.in. do seminarzystów, sióstr zakonnych, organistów, członków schol parafialnych, animatorów muzycznych wspólnot.

Sekretariat Warsztatów będzie się znajdował w klasztorze Kanoników Regularnych przy ul. Bożego Ciała 26 na Kazimierzu.

Warsztaty będą miały miejsce w Gimnazjum nr 3 im. Kazimierza Wielkiego przy ul. Wąskiej 5.

!!Prosimy nie zapomnieć, że w czasie korzystania ze szkoły obowiązuje nas obuwie domowe lub sportowe!!

UWAGA! Wszyscy uczestnicy przyjeżdżają na Warsztaty z opanowanym materiałem, który będzie dostępny na stronie internetowej www.scholant.pl około tygodnia przed rozpoczęciem Warsztatów!!!


PLAN WARSZTATÓW

Zjazd od godz. 15.00 do 18.00 (Recepcja w szkole im. Kazimierza Wielkiego ul. Wąska 3/5)
18.00. – Powitanie, rozśpiewanie, próba w głosach i próba orkiestry symfonicznej (sala gimnastyczna)
21.30. – EUCHARYSTIA w kościele pw. Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26) – ks. Jarosław Klimczyk (Kraków)

C Z W A R T E K - „ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI I NAD CAŁYM ŚWIATEM”
7.30. – Jutrznia (w kościele)
8.10. – Śniadanie w szkole
9.15. – Rozśpiewanie, próba w głosach i próba orkiestry symfonicznej (Magdalena Makarewicz-Sternicka, Hubert Kowalski, Sławomir Leszczyński, Piotr Pałka, Daniel Synowiec)
13.00. – Obiad
15.00. – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Warsztaty (chór i orkiestra)
18.00. – Kolacja
19.00. - EUCHARYSTIA w kościele Bożego Ciała
20.15. –Konferencja (w kościele) – „Miłosierdzie w liturgii” o. Tomasz
Kwiecień OP (Łódź)
23.00. – Zamykane są drzwi szkoły!!!!!!!

P I Ą T E K – „JEZU UFAM TOBIE”
7.30. – Jutrznia (kościół)
8.10. - Śniadanie
9.15. – Konferencja – „” O. Dawid Kusz OP (Kraków)
10.15. – Warsztaty (chór i orkiestra)
13.00. - Obiad
15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Warsztaty (chór i orkiestra)
18.00. - Kolacja
19.00. – EUCHARYSTIA w kościele Bożego Ciała
20.00. – Świadectwo S. Klawery Wolskiej ZMBM (Płock)
23.00. – Zamykane są drzwi szkoły!!!!!!!

S O B O T A - „A JEGO MIŁOSIERDZIE Z POKOLENIA NA POKOLENIE”
7.30. – Jutrznia (kościół)
8.10. - Śniadanie
9.15. – Warsztaty (chór i orkiestra)
13.00. - Obiad
15.00. – Koronka do Miłosierdzia Bożego w bazylice w Łagiewnikach
15.20. – Eucharystia (w Łagiewnikach), a po niej pamiątkowe zdjęcie
18.30. – Kolacja
20.00. – Nagranie płyty archiwizującej warsztaty (kościół Bożego Ciała)
???. - Zabawa

Zakończenie warsztatów.

Instrumentaliści zabierają ze sobą pulpity na nuty!

Offline

 

#2 2008-04-16 23:02:32

Gosia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 22
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

Ktoś chętny? ja się z pewnością wybiore, a przynajmniej mam taki zamiar. Ale samej to smutno, więc może ktoś dołączy do mnie? tylko termin składania podań jest bodajże do 24 kwietnia- szybko się zastanawiajcie!

Offline

 

#3 2008-04-22 18:00:44

Alex

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 104
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

ja tak tylko ze teraz z tego nie mala klotnia wyszla miedzy moimi rodzicami buuuuuu ale bedzie dobrze mam nadzieje najwazniejsze ze ideee

Offline

 

#4 2008-05-04 01:43:05

Gosia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 22
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

No i po warsztatach te 4 dni przeleciały starsznie szybko, a wszystko co dobre, musi sie kiedyś kończyć (choć wyjątki mogły by sie zdarzyć ).
Szkoda że nie wzieliście w nich udziału. Naprawde, i mówie to z pełnym przekonaniem, było warto! Choć czasem się wracało do domu w środku nocy, było sie nie wyspanym, czasem głodnym ale to nie było najważniejsze. Gdy stawało się wśród ludzi, zaraz za orkiestrą, trzymając śpiewnik w ręce, czekało się tylko na dyrygenta i na znak: "uwaga" - ważne słowo Zaczynajac śpiew, zapominało się o całym świecie, stawało się częścią chóru, było się tam, na tej sali (próby mieliśmy na sali gimnastycznej w szkole ), nie błądząc myślami gdzie indziej.  A ludzie? przyjechali z całej Polski, a nawet pare osób z zagranicy! Byli tam, bo chcieli być. Jak to powiedział Hubert Kowalski: "Bóg w jakiś sposób bardzo upodobał sobie muzyke." Bo śpiew to też modlitwa. Tak więc chórzyści przyjechali by dać cząstkę siebie (głos/instrument), aby upiększyć modlitwę płynącą ku Bożemy Miłosierdziu. Było słychać że każda pieśń jest przepełniona ogromem radości, wynikająca nie tylko z piękna samej muzyki ale przede wszystkim z treści jaką ta muzyka posiada.

Jeszcze dzisiejszego wieczora nagrywaliśmy pieśni, tak więc mam nadzieje że będzie możliowść zakupu płyty z tymi pieśniami. A jeśli będziecie chcieli, to chętnie Was czegoś nauczymy, utwory nie są trudne, wystarczy pare razy poćwiczyć, a efekt będzie nieziemski.
Jeszcze podaje  nieoficjalną wiadomość. Dokładnie za rok, prawdopodobnie również odbędą się warsztaty liturgiczno-muzyczne w Krakowie u Kanoników Regularnych (Kościół Bożego Ciała), a tematem będą sakramenty święte. A tego typu warsztaty nie zdarzają sie tak często w Kraku. Wtedy to postarajcie się wziąść w nich udział. Jeśli nie ze względu na wiarę, to chociażby na wzgląd samej muzyki i doświadczenia muzycznego, 4 dni naprawde dużo dają! Jesli dostanę jakieś informacje na ten temat to napewno je Wam przekaże.

Kłade sie już spać. Pozytywnie zmęczona

Offline

 

#5 2008-05-04 01:45:31

Gosia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 22
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

I przepraszam za jakiekolwiek błędy. Jest juz dosyć póżno, i człowiek z reguły o tej godzinie nie kontaktuje. Ale chciałam jeszcze cosik napisać bo jestem świeżo po warsztatach 3majta się

Offline

 

#6 2008-05-04 11:19:39

Alex

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 104
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

ja powiem tylko tyle ze slicznie bylo a jak ktos chce jakies zdjecia a moze nagranie jednej mszy albo drugiej pierwsza nagrywana jest w Kościele Bożego Ciała a druga w Sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach jaK ktos ma ochote nas oglądnąć to pisać

Offline

 

#7 2008-05-04 11:44:25

Gosia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 22
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

W takim razie ja się już zgłaszam chętnie sobie czasem powspominam oglądając zdjęcia no i słuchając

Offline

 

#8 2008-05-04 14:26:08

Alex

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 104
Punktów :   

Re: Warsztaty muzyczne 2008

kochanie ostrzegam ze sa na tych nagraniach wszyscy wlaczajac w to Piotra Madzie Sławka Pawła Księdza no i Daniela zawsze wczuwajacego sie w muzyke szkoda tylko ze nagrania są tylko ze mszy a nie z prob na Sali Gimnazjum chcialabym jeszcze raz posmiac sie z tych kawalow pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl